Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze prace magisterskie o tematyce „Człowiek w rachunkowości”

II edycję konkursu, zorganizowaną przez Centrum Interdyscyplinarnych Badań Rachunkowości w 2023 r.

zwyciężyła praca Mikołaja Idkowiaka pt. „Sceptycyzm zawodowy i błędy w osądach w audycie – zagadnienia związane z czynnikiem ludzkim” (promotor dr Maciej Ciołek, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu). Autor otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową w postaci bonu na dowolne szkolenie księgowe, finansowe, podatkowe lub biznesowe o wartości trzech tysięcy złotych ufundowane przez Akademię ADN, lidera rynku szkoleń w Polsce.

Wyróżniono pracę Aleksandry Staśkiewicz pt. „Wpływ zaburzeń lękowych na pracę w zawodzie księgowym” (promotor dr hab. Przemysław Kabalski, Uniwersytet Łódzki). Autorka otrzymała dyplom, nagrodę książkową oraz roczny dostęp do Słownika on-line rachunkowości, podatków i audytu (angielsko-polskiego i polsko-angielskiego), profesjonalnego słownika internetowego dla księgowych, finansistów i tłumaczy.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 maja 2023 r. podczas seminarium naukowego pt. „Sztuczna inteligencja i robotyzacja w rachunkowości. Bać się czy nie bać?”.

Zachęcamy studentki i studentów oraz promotorki i promotorów do podejmowania w pracach magisterskich problematyki objętej konkursem oraz do zgłaszania prac w kolejnych edycjach.