w budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (z jednoczesną transmisją w Internecie). Patronatem honorowym był Dziekan Wydziału Finansów UEK. W trakcie konferencji badacze z różnych ośrodków naukowych z całego kraju zaprezentowali i poddali pod dyskusję swoje projektowane, trwające lub niedawno zakończone interdyscyplinarne badania rachunkowości, m.in. roli kultury w realizacji działań kontroli zarządczej, wartości społecznych w rachunkowości, preferencji i niepewności w pracy księgowych, atrakcyjności zawodu biegłego rewidenta, wpływu religii na sprawozdawczość biznesową, oddziaływania nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji na pracę księgowych oraz dydaktykę w zakresie rachunkowości. W momencie najwyższej frekwencji w sali wykładowej i przed ekranami było około 90 osób. Oprócz naukowców w konferencji uczestniczyli praktycy rachunkowości oraz członkowie organizacji zrzeszających zawody związane z rachunkowością - Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Polskiej Izby Biegłych Rewidentów (obie organizacje objęły patronat honorowy nad konferencją). Patronami medialnymi były czasopisma „Journal of Economics and Management” oraz „Bank i Kredyt”, a sponsorem firma GLC.
Konferencję uświetniły wykłady gościnne:
• dr hab. Piotra Bednarka z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pt. „Współzależność kultury i kontroli zarządczej: analiza wyborów w zakresie kontroli, które uzupełniają delegowanie uprawnień w zachodnich regionach kulturowych”
• prof. Roberta Faffa z Bond University w Australii pt. „Pitching Responsible Science”.
Komitet naukowy konferencji przyznał wyróżnienie za najlepszy referat dla dr. hab. Piotra Wójtowicza oraz dr. hab. Konrada Grabińskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (tytuł referatu: “„Let your ‘Yes’ mean ‘Yes,’ and your ‘No’ mean ‘No.’ Anything more is from the evil one. Catholicism and readability of letters to shareholders”).
W trakcie konferencji rozstrzygnięto III edycję konkursu CIBR na najlepszą pracę magisterską o tematyce „Człowiek w rachunkowości”.