• Barbara Czarniawska
    Bada organizowanie i zarządzanie z perspektywy procesualnej i feministycznej; ostatnio w centrum jej zainteresowań jest związek między praktyką zarządzania i kulturą masową. Jako metodolog zajmuje się technikami badań terenowych i zastosowaniem narratologii w naukach społecznych. Jest emerytowanym profesorem organizacji i zarządzania na Uniwersytecie w Goteborgu w Szwecji.
    ​​​​​​​barbara.czarniawska@gri.gu.se

  • Aleksandra Baszczyńska
    Interesuje się nieklasycznymi metodami statystycznymi i ich zastosowaniami w badaniu zjawisk ekonomiczno-społecznych oraz procedurami zbierania i przetwarzania danych statystycznych. Wspiera nas w ilościowych badaniach rachunkowości. Jest m.in. współautorką badań wypalenia zawodowego w zawodach związanych z rachunkowością. Pracuje w Katedrze Metod Statystycznych Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego (dr hab.). Jest „Główną Statystyczką” Centrum.
    aleksandra.baszczynska@uni.lodz.pl

  • Joanna Cewińska
    Interesuje się zarządzaniem zasobami ludzkimi, dysfunkcjami i patologiami w zarządzaniu zasobami ludzkimi, zarządzaniem w sporcie, a ostatnio – problemami kierowania zespołami zróżnicowanymi ze względu na styl życia ich członków. Prowadzi badania ankietowe, wykorzystuje także techniki badań terenowych. Brała udział w badaniu związku osobowości zawodowej z preferencjami w zakresie polityki rachunkowości. Pracuje w Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (dr hab., prof. UŁ)
    ​​​​​​​joanna.cewinska@uni.lodz.pl

  • Marzena Syper-Jędrzejak
    Zajmuje się szeroko pojętą problematyką psychologicznych „miękkich” aspektów zarządzania ludźmi w organizacjach. Jej zainteresowania badawcze dotyczą zwłaszcza tematyki work-life balance, corporate wellness i profilaktyki stresu w zarządzaniu. Jest współautorką badań wypalenia zawodowego wśród biegłych rewidentów. Pracuje w Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (jest adiunktem, ma stopień doktora).
    ​​​​​​​marzena.syper@uni.lodz.pl

  • Anna Paszkowska-Rogacz
    Zajmuje się badaniami uwarunkowań psychologicznych rozwoju zawodowego i wyboru kariery. Jest dyrektorem Instytutu Psychologii Wydziału Nauk o Wychowaniu na Uniwersytecie Łódzkim (dr hab., prof. UŁ).
    ​​​​​​​anna.paszkowska-rogacz@uni.lodz.pl

  • Anna Szychta
    Interesuje się historycznymi, organizacyjnymi i społecznymi aspektami rachunkowości. Prowadzi działalność naukowo-badawczą w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości, specjalizując się w rachunkowości zarządczej, teorii, metodologii i historii rachunkowości. Zajmuje się badaniem koncepcji i praktyki zarządzania oraz rachunku kosztów w Polsce przed II wojną światową, a także współczesnymi zagadnieniami rachunkowości związanymi ze zrównoważonym rozwojem podmiotów gospodarczych. Jest kierownikiem Zakładu Teorii Rachunkowości w Katedrze Rachunkowości na
    Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (prof. dr hab., profesor nauk społecznych).
    ​​​​​​​anna.szychta@uni.lodz.pl

  • Anna Lubrańska
    Psycholog. Interesuje się obszarem aktywności zawodowej człowieka – uwarunkowań, przejawów, następstw oraz relacji do innych sfer życia. Opublikowała kilkadziesiąt artykułów i kilka monografii z zakresu psychologii pracy, psychologii organizacji i zarządzania, psychologii doradztwa zawodowego. Doktor, adiunkt w Instytucie Psychologii na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego.
    ​​​​​​​anna.lubranska@now.uni.lodz.pl

  • Monika Łada
    Badaczka społecznego i technologicznego wymiaru rachunkowości. Prowadzi badania jakościowe praktyk rachunkowości z wykorzystaniem teorii społecznych. Autorka monografii naukowej pt. „Rachunkowość jako produkt i narzędzie legitymizacji”. Aktualnie realizuje projekt naukowy pod tytułem „Transformacja cyfrowa rachunkowości”. Zatrudniona na stanowisku profesora uczelni w Instytucie Rachunkowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
    ​​​​​​​mlada2@sgh.waw.pl

  • Mikołaj Turzyński
    Interesuje się społecznymi uwarunkowaniami rachunkowości. Bada rachunkowość w stanach krytycznych, zarówno w ujęciu historycznym –  okresie  II Wojny światowej, jak i współczesnym – obszarze przestępczości ekonomicznej. Pracuje w Katedrze Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (dr hab., prof. UŁ) oraz w Instytucie Ekspertyz Ekonomicznych i Finansowych w Łodzi (dr hab., prof. IEEF).
    ​​​​​​​mikolaj.turzynski@uni.lodz.pl

  • Justyna Dobroszek
    Interesuje się organizacyjnym, społecznymi i psychologicznymi aspektami rachunkowości zarządczej/controllingu z ukierunkowaniem na działalność logistyczną. Badała m.in. tożsamość zawodową controllerów i specjalistów logistyki. Była pomysłodawcą i realizatorem anglojęzycznego wydania specjalnego „Zeszytów Teoretycznych Rachunkowości” pt. Accounting and Behavioral Sciences – a successful marriage or an extravagant crusade? (we współpracy z Tampere University). Pracuje w Katedrze Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (dr hab., prof. UŁ).
    justyna.dobroszek@uni.lodz.pl

  • Małgorzata Czerny
    Interesuje się kulturowymi, społecznymi i psychologicznymi aspektami rachunkowości. Bada m.in. wpływ czynników kulturowych, w szczególności religii, na rozwój teorii i praktyki rachunkowości, związki pomiędzy kulturą lub religią a etyką osób zawodowo związanych z rachunkowością. Pracuje w Katedrze Rachunkowości Zarządczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (dr, adiunkt).
    ​​​​​​​malgorzata.czerny@ue.poznan.pl

  • Marek Masztalerz
    Interesuje się społeczno-humanistycznymi nurtami w nauce rachunkowości, zwłaszcza kwestiami lingwistycznymi (metafora rachunkowości jako języka oraz język naturalny w rachunkowości). Bada różne aspekty komunikacji w teorii, polityce i praktyce rachunkowości. Pracuje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w Katedrze Rachunkowości i Rewizji Finansowej (na stanowisku profesora uczelni).
    marek.masztalerz@ue.poznan.pl

  • Marcin Osikowicz
    Zajmuje się kwestią przedstawiania postaci księgowych w kulturze, zarówno popularnej, jak i tzw. wysokiej. Bada stereotyp księgowego i sposoby przełamywania tego stereotypu. Ostatnio interesuje się również etycznymi aspektami zawodu księgowego. Pisze ciekawe eseje na temat rachunkowości. Pracuje w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (dr, starszy wykładowca).
    ​​​​​​​osikowicz@interia.pl

  • Lena Grzesiak
    Obecnie prowadzi badania jakościowe nad controllingiem personalnym oraz skutecznością audytu wewnętrznego. Interesuje się także dysfunkcjami oraz patologiami w zarządzaniu zasobami ludzkimi, pomiarem kapitału ludzkiego oraz społecznymi i psychologicznymi uwarunkowaniami rachunkowości. Adiunkt (doktor) w Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
    lena.grzesiak@uni.lodz.pl

  • Aleksandra Ferens
    Obecnie interesuje się społecznymi i psychologicznymi czynnikami decyzji dyrektorów finansowych i głównych księgowych (w zakresie prezentowania informacji w raportach zintegrowanych) oraz biegłych rewidentów (w zakresie wydawanej opinii). Aktualnie prowadzi badania dotyczące podejmowanego cyberryzyka przez podmioty gospodarcze z uwzględnieniem najważniejszego czynnika jakim jest w tym zakresie człowiek. Pracuje w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
    ​​​​​​​aleksandra.ferens@ue.katowice.pl

  • Bartosz Kurek
    Zainteresowania badawcze koncentruje wokół metodyki analizy zdarzeń. Badał m.in. zawartość informacyjną transakcji pakietowych akcjami i kar pieniężnych Komisji Nadzoru Finansowego. Był stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej w V.K. Zimmerman Center for International Education and Research in Accounting, University of Illinois at Urbana-Champaign (USA). Pracuje w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (dr hab., prof. UEK).
    kurekb@uek.krakow.pl

  • Monika Perlińska
    Zajmuje się zagadnieniami standaryzacji i harmonizacji rachunkowości i sprawozdawczości – zarówno finansowej, jak i niefinansowej – w kontekście globalnych wyzwań związanych z ochroną środowiska, przeciwdziałaniem zmianom klimatu, w tym w szczególności obrotem uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych, jak również społeczną odpowiedzialnością biznesu. Jest zatrudniona w Instytucie Finansów na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorstw i instytucji finansowych.
    ​​​​​​​monika.perlinska@uni.lodz.pl

  • Maciej Tuszkiewicz
    Jego zainteresowania koncentrują się na podejmowaniu decyzji w rachunkowości i łączą rachunkowość z socjologią i informatyką. Analizuje wpływ różnych czynników, m. in. cech systemów informatycznych czy relacji między ludźmi lub między człowiekiem a maszyną wykorzystując do tego przede wszystkim ankiety i eksperymenty. Pracuje w Katedrze Informatyki i Rachunkowości Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
    ​​​​​​​maciej.tuszkiewicz@uekat.pl